ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6241160
*
nr 624 1160
Spegel
+ Konsolbord, Nyrokoko, höjd: 178+ 41
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:28:29
1
2.000 kr
11/2 20:20:27
2
2.200 kr
13/2 13:59:59
3
2.300 kr
14/2 19:00:01
4
2.600 kr
15/2 11:11:49
5
Vinnande bud
15/2 15:10:32
6
3.000 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 624 1160
Spegel
+ Konsolbord, Nyrokoko, höjd: 178+ 41
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 22:28:29 | 1 | 2.000 kr |
11/2 20:20:27 | 2 | 2.200 kr |
13/2 13:59:59 | 3 | 2.300 kr |
14/2 19:00:01 | 4 | 2.600 kr |
15/2 11:11:49 | 5 | Vinnande bud |
15/2 15:10:32 | 6 | 3.000 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27